Potujoča razstava Jaslice sveta

Potujoča razstava mednarodnega muzeja jaslic iz Betlehema gostuje v Ljubljani.V cerkvi sv. Jožefa v Ljubljani bo od 14. novembra 2003 do 15. februarja 2004 potekala svetovna razstava jaslic. Razstavo v organizaciji Društva ljubiteljev jaslic in UNESCA bo spremljal pester spremljevalni program.Med 14. novembrom 2003 in 15. februarjem 2004 bo v Ljubljani potekal enkraten zgodovinski dogodek – gostili bomo mednarodno razstavo jaslic Betlehemskega muzeja, ki smo jo poimenovali Jaslice sveta. Božični čudež nam je blizu, ljub in privlačen. Razstava Jaslice sveta je zbirka čudovitih variacij na čudež božiča. Je zbirka doživljanj kulturno, geografsko in nazorsko različnih ljudi, ki jih povezuje temeljno vodilo betlehemskega začetka. Spomin na rojstvo Odrešenika nas spodbuja k obisku razstave, ki skozi svetlobne in zvočne efekte spodbudi v nas celotno doživetje božične skrivnosti.Vljudno vas vabimo, da v času razstave povabite vaše župljane, oziroma organizirate skupinsko romanje k temu mozaiku božičnega bogastva. Razstava je primerna za vse starosti. Prosimo, da nas v primeru večjega števila obiskovalcev obvestite, da bomo skupaj oblikovali program vašega obiska in vam pravočasno zagotovili zadostno število vstopnic. Poleg razstave bo namreč potekal še pester spremljevalni program: -Gregor Čušin prav za to priložnost pripravlja novo monodramo Betlehem – Hiša kruha.-Skoraj vsak dan bodo ob 17h potekali krajši glasbeni nastopi družin, glasbenih skupin, zborov in posameznikov.-Z decembrom se začne cikel nedeljskih večernih glasbenih koncertov ob 18h v kapeli.-Sobote v decembru so namenjene ustvarjalnim delavnicam za otroke. Ob 10h in 14:30h bodo z umetniki slikali, barvali, peli, kiparili.-Predvidoma z decembrom pa se bodo v mini kinodvorani vrtele kratke projekcije o jaslicah.Kontaktna oseba za podrobnejše informacije in pojasnila je:Erika Ašič, tel.: (01) 43 83 983 e-naslov: razstava.jaslic@rkc.siZa pripravljalni odbor,Ana Cergolj in Janez Cigler Lokacija: